Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости » Бюджет Сміли не завжди правильно формується та виконується
на правах рекламы

Бюджет Сміли не завжди правильно формується та виконується

Автор: Алексей Хвалебный от 26.01.2009 19:37
 (голосов: 0)

Для утримання розвинутої інфраструктури Сміли у належному технічному стані, забезпечення повноцінного функціонування бюджетних установ, на сьогодні розрахунково міському бюджету додатково необхідно понад 54 млн. гривень. Аналізуючи ефективність виконання бюджету м.Сміла за 2005–2007 роки та І півріччя 2008 року, аудитори КРУ у Черкаській області дійшли до висновку, що в регіоні існують резерви збільшення доходів бюджету. Однак, міська влада їх не використовує.


Скажімо, органами місцевого самоврядування встановлюються місцеві податки та збори в незначних розмірах, неналежно справляються вже встановлені збори, надаються пільги по їх сплаті, а це в свою чергу, не сприяє наповненню бюджету додатковими доходами. Нині у Смілі діють незначні розміри податків та зборів, які не збільшувалися з лютого 2004 року. Так, розмір фіксованого податку за календарний місяць встановлений у розмірі 56 грн. (максимальний розмір цього податку – 100 грн.). Тобто, у середньому надходження за місяць становили 50,4 тис.грн., а за рік майже 605 тис.грн. За умови збільшення розміру фіксованого податку до 80 грн. надходження збільшилися б до 72 тис.грн., а за рік – до 864 тис.грн.


Аналогічна ситуація склалася і з розміром ставок єдиного податку за календарний місяць. Середньомісячні нарахування на одного платника протягом 2005-2007 років становили 0,07 тис.грн. Аби розмір ставок єдиного податку для смілянських підприємців збільшили хоча б до 0,1 тис.грн. протягом 2006 року до бюджетів додатково надійшло б щонайменше – 460 тис.грн., а у 2007 році – 495тис.грн.


Ще одним джерелом збільшення доходної частини бюджету є ринковий збір. Мінімальна ставка ринкового збору, встановленого рішенням виконкому Смілянської міськради ще у 2004 році, становить 0,85 грн., а максимальна – 10 грн. Тож у 2006 році до бюджету надійшло збору на суму 427 тис.грн., у 2007 – 435 тис.грн., та за І півріччя 2008 року – 223 тис. грн. За розрахунком аудиторської групи, збільшення ставок ринкового збору хоча б на 50% та належного його справляння до бюджету Сміли надійшло б у 2006 році щонайменше 640 тис.грн., у 2007 – 652 тис.грн. та протягом І півріччя 2008 року 334 тис. грн.


При цьому, і той мінімальний ринковий збір стягується не з усіх підприємців. Проведеною одноденною перевіркою разом з представниками Смілянської ОДПІ та ринку на Смілянському колгоспному ринку та його філії «Шевченківський ринок» встановлено, що 25 осіб здійснювали торгівлю без квитанцій про сплату ринкового збору. Тож через відсутність належного контролю з боку керівництва ринку за сплатою ринкового збору бюджетом недоотримуються відповідні надходження.


Не зважаючи на те, що надання пільг підприємствам різних форм власності не сприяє наповненню місцевого бюджету, протягом 2005-2007 роки та І півріччя 2008 року рішеннями сесій міської ради надавалися пільги зі сплати державного мита та комунального податку. Зокрема, у 2005 році ТОВ «Електромашина» було звільнено від сплати державного мита, внаслідок чого бюджет міста недоотримав 21 тис.грн. Надавались пільги зі сплати держмита і протягом 2006–2007 років. Через такі підходи протягом досліджуваного періоду бюджет недоотримав 216,5 тис.грн. державного мита.


Крім того, міською радою надавалися пільги зі сплати комунального податку; частини коштів, отриманих комунальними підприємствами від здачі в оренду приміщень. Окремі платники податків звільнялися від сплати податку на прибуток підприємства. Так, рішенням сесії від сплати цього податку було звільнено ВО «ВодГео» на суму 752 тис.грн. та СКПТМ «Смілатепкомуненерго» на 1670 тис.грн.


Аудитори також дійшли висновку, що недостатній рівень внутрішнього контролю за використанням ресурсів громади негативно впливає на стан фінансово-бюджетної дисципліни, що призводить до ненадходження до міського бюджету доходів, використання бюджетних ресурсів з порушенням законодавства. За даними Смілянського управління Державного казначейства за досліджений період надано 137 відмов в оплаті рахунків розпорядників бюджетних коштів з виконання місцевого бюджету на загальну суму 750 тис. грн. За період 2005-І півріччя 2008 року контрольними заходами, проведеними працівниками КРУ на підприємствах, установах і організаціях, які отримують кошти та фінансуються за рахунок коштів міського бюджету, встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів, на загальну суму 602 тис.грн. 
За результатами дослідження аудиторська група внесла ряд пропозицій.

 

Прес-служба КРУ у Черкаській області