Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Статьи » Акваріумні креветки
на правах рекламы

Акваріумні креветки

Автор: Ongel от 27.02.2010 22:08
 (голосов: 3)

 

Акваріумні креветки.

Уже доволі давно я зацікавився цими цікавими ракоподібними. І зачепили вони мене „з першої картинки” . І я вирішив, що куплю собі попробую розвести.
Приготував 2 акваріуми, об’ємом 20 та 50 літрів, запустив та засадив рослинами. Ну все по фен-шую, як і повинно бути.
Але сказати було простіше чим зробити. Шукав я де купити цього звіра з пів року. Що мене постійно дивувало, на той час акваріумний кріль був доволі розповсюджений, як у професіоналів так і у любителів. А знайти його було не так просто.
Лазив по всіх інтернет-магазинах, що в свою чергу виявилось безрезультатним тому, як креветка не книга її поштою не перешлеш, а прямих сполучень потягів чи автобусів не знаходилось. Також випрошував всіх друзів і знайомих, які проживають в великих містах лазити по аква-магазинах. Вони ж в сою чергу тихо матюкались виражали своє невдоволення бо на них дивились як на інопланетян-ботанів та казали, що такого товару немає та ніколи не було, а інколи навіть не чули про таке чудо східної природи. Хоча можливо воно і на краще. Був час підготуватись покурити літературу та форуми.
І тут чудо. На одному із форумі я познайомився з Київським розводчиком акваріумних креветок. Вибір у нього був доволі не поганий але і ціни на нерозповсюдженні види не нижче ринкових )). Тай ринкові подекуди кусались.
Я вирішив зупинитись на простіших видах. Замовлення довелось робити не маленьке. Бо з маленьким замовленням ніхто не хтів гратись, упаковка, відправка, дзвінки... (і я його розумію).
Тоді я зібрав всіх знайомих акваріумістів та пропонував приєднатись до замовлення. Зацікавилось мало ...

Одже пройшов час і я вирішив поділитись враженнями від утримання цього чуда.
І так, що таке акваріумні креветки.
Маю два види креветок Неокардина Чері (Neocaridina)

та Неокардина Спешл.


Самі креветки дуже цікавий вид.

Вони є ракоподібними.
Більшість прісноводних креветок, що втримуються в акваріумі, родом з Азії. Їхня довжина, як правило, не перевищує 6-8 см., моїж ростуть до 2,5-3 см.. Практично всі вони всеїдні, але віддають перевагу нижчої водної рослинності. Креветки, як правило, досить витривалі істоти.
Цікаві креветки, головним чином, днем, коли ведуть активний спосіб життя, швидко пересуваючись по дну в пошуках їжі, плазуючи по листах рослин. У хвилину небезпеки вони роблять стрибкоподібні плавальні рухи в товщі води за допомогою скорочень хвостового віяла, що так відрізняється від плавних рухів звичних декоративних рибок.
Креветки регулярно линяють. Скидаючи з себе хетиновий панцир. У цей час ( два - три дні до линьки й один-два після) вони не харчуються. Вивільнившись зі старого панцира, креветки укриваються в заростях рослин, під каменями або в інших притулках. Після линьки покриви в них м'які, і якийсь час, поки панцир не стане твердим, тварини беззахисні. Після линьки в креветок відновлюються ушкоджені й втрачені кінцівки. У молодих це відбувається швидше, у дорослих - поступово, за дві - три линки.
Креветки миролюбні. Вони не нападають на собі подібних чи інших мешканців акваріуму.
Хоча при утриманні з рибами самі можуть стати доволі смачним кормом.


Утримання акваріумних креветок
До умов утримання обидва види доволі не вибагливі. Хоча спешл
стійкіші та менш перебірливі за черіків, а загалом умови одинакові.
Для успішного утримання підійде тара від 10 літрів. В яку можливо помістити 10-15 креветок. Але потрібно пам’ятати, що рано чи пізно вони розмножаться і вибрати малька буде не так просто. Тому особисто я раджу зразу починати з більших об’ємів. Хоча для любителів „погратись” підійде і десятилітровий акваріумчик, якому постійно потрібно приділяти увагу.
Акваріумні креветки краще виглядають на чорному грунті. Хоча це діло смаку.
Вражаюче вони живуть в при температурі від 15 до 30 градусів по Цельсію. Отже, якщо у Вас в квартирі температура не падає нижче 17 градусів, спокійно можете утримувати креветочник без засобів обігріву. Хоча ідеальною температурою для них буде 24С.
Тоді коли на обігріві можливо економити то на приладді для аерації цього зробити не вийде. В креветочнику потрібно встановити слабеньку аерацію. Кріль на відміну від риби, дуже чутливий до насичення води киснем. І перебої в цьому допускати не бажано.
Для креветок дуже важлива наявність живих рослин в їх акваріумі. Ідеально було б насадити яванського моху. Немає різниці які види моху Ви посадите, креветкам він потрібен для схованки та чиски, адже мох непогано збирає на собі кучу всього завдяки своїй структурі. Хоча для початку підійдуть будь-які рослини, навіть той же роголисник та пістія.
Фільтрація води зовсім не обов’язкова, я б навіть сказав не бажана. У фільтр можуть попасти мальки та при сильній течії кріля буде кидати по всьому акваріуму і він буде вимушений ховатись.
Хоча при великих об’ємах ця проблема рішається. На фільтр надівається капроновий чулок, можливо в декілька шарів. А течія зменшується шляхом встановлення дощувалки чи флейти (по бажанню).
Освітлення креветкам не дуже потрібно, хіба що для того щоб побачити корм :). А от рослинам які будуть жити в креветочнику воно просто необхідне. Але перегинати палицю не потрібно. При сильному освітленні Ваш кріль прозріє :) та втратить насиченість кольору.
А тепер неприємний момент при утриманні креветок.
Акваріумні креветки дуже чутливі до хімічно складу води. Вода яка підмінюється повинна бути чистою та добре відстояною. Варто вам тільки підлити води з вмістом хлору і може статись непоправне. Також потрібно слідкувати за навколишнім середовищем, використання різного роду спреїв та освіжувачів в кімнаті де стоїть акваріум з креветками неприпустиме, поверхневий газообмін ще ніхто не відміняв. Срібло, яке з давніх давен люди чомусь звикли вкидати в свої баночки, також не буде бажаним гостем.
Пам’ятайте всі засоби „які вбивають мікроби” вбивають також і всі корисні мікроорганізми.
Хоча один із моїх креветочників стоїть на кухні, де все жариця-париця і пока тфу-тфу.
Будьте дуже уважні при підмінах води та провітрюйте приміщення, це ще нікому не зашкодило.


Харчування акваріумних креветок.
Креветки їдять ВСЕ !!! В прямому розумінні.
Вони постійно займаються пошуком їжі. Підчищають відмерлі частини рослин, трупи других мешканців (якщо такі знайдуться) та найменші частинки всього що можна з’їсти.
При цьому роблячи неоціненну послугу своєму біотопу.
Корми, а точніше підкормлювати цих членистоногих потрібно не частіше ніж раз у два дні. При цьому небажано кормити в той день коли робиться підміна води. Голодні вони краще переносять стрес чи інші небажані перепади.
Кормити можливо будь-яким кормом, починаючи від сухої дафнії та закінчуючи живими та концентрованими і збалансованими фірмовими кормами.
Особисто я кормлю фірмовими Тетровськими кормами для малька та мороженими кормами. Як живу підкормку використовую котушок. Виходить доволі вигідно. Котушки живуть в акваріумі з креветками та швидко плодяться. І їх непотрібно викидати. Достав здорову котушку, роздушив, кинув в акваріум. І кріль ситий і популяція котушок не зашкалює.
Не раджу кормити дешевими сухими кормами. Вони в більшості складаються з зернових та не мають повноцінною харчової сили.
Корм повинен бути збалансований та різноманітний . Намагайтесь чергувати корми та експериментувати не раджу.


Обслуговування креветочника.
Обслуговування не дуже різниця від обслуговування акваріуму з рибками.
Підміну води потрібно робити раз в тиждень 20-30 відсотків від загального об’єму.
Бажано раз в декілька місяців робити легеньку сіфонку грунту. Приймати відмерші частини рослин та панцирів від котушок.
Наголошую !!! Все потрібно робити дуже обережно. Креветки набагато менші за рибу і їх можливо ненароком покалічити чи навіть ...
А загалом нічого складного чи надзвичайного немає.

Розведення акваріумних креветок.
Тут допомагати їм не потрібно. Вони все самі добре вміють.
Якщо умови сприяють і креветкам у вас добре то приплід не заставить себе чекати.
В період коли самка готова до розмноження вона виділяє в воду феромони. Всі самці починають скажено ганяти по акваріуму і шукати самку. Спарювання продовжується не більше секунди. Хоча процес пошуку самки зазвичай продовжується годинами.
Невдовзі після спарювання у самки на спині з’являється так зване сідло. У чері жовте, у спешл сіре п’яно. Це ікра на певній стадії. Згодом самка линяє та ікра перенесеться під брюшко і через 3-4 тижні з’явиться мальок.
Особливого догляду він не потребує. Одразу їсть те, що і батьки. Ховається в заростях і плаває ривками. Але це тільки у неокардина чері та неокардина спешл. Є сладніші види креветок які новачок розвести не зможе. Адже вони потребують особливий підхід та немало знань і досвіду.


Вороги акваріумних креветок.
Основним ворогом акваріумних креветок є планарії.

Планарія - плоскі ресничні черв’яки (Tricladida) живуть у ріках, струмках, озерах, ставках.
Відомі три види планарий:
бура (Planaria torva), чорна (Policoelis nigra), що й рідше зустрічається велика молочно-біла планарія (Dendrocoellum lacteum).
Вони ведуть хижацький спосіб життя, харчуючись дрібними рачками, личинками комах, ікрою й личинками риб і іншою живністю.

Вони мають загальну для багатьох плоских черв’яків ланцетоподібну форму, у їхній будові є й деякі особливості: це, насамперед, реснички, що покривають усе тіло чирви. Завдяки ресничкам планарії рухаються, немов сковзають. І чим менше вона по величині, тем більшу роль при русі відіграють реснички. У великих планарий рух здійснюється в основному за рахунок хвилеподібного скорочення черевної мускулатури.
У більшості планарий є два вічка на спинній стороні передньої частини , тіла. ЗАЛЕЖНО від виду довжина їх тіла коливається від 1 до 25 міліметрів. Незважаючи на те, що планарії мають більш складну організацію, чому гідри, їх здатність регенерувати (відновлюватися) набагато вище.
Гідрі для відновлення цілого організму досить 1/200 його частини, а планарії й того менше - усього 1/279 частини тіла. Більше того, планарія з легкістю йде на "самогубство": якщо її життя щось загрожує, тіло розпадається на шматки. Це явище називається аутотомией.
У планарій у такий момент важливу роль відіграє ковтка - своєрідний організм в організмі, яка постачена не тільки власною мускулатурою, але й своєю іннервацією. Перебуваючи в спеціальній порожнині на черевній стороні тіла в стані спокою, глотка відтягнута далеко назад, але як тільки планария захоплює їжу, вона відразу висувається назовні. При аутотомии ковтка активізується, потужними рухами руйнує навколишні її тканини, відривається, виходить у навколишнє середовище й продовжує самостійно рухатися. НАДАЛІ й ковтка, і шматки, на які розпалася планария, відновивши всі відсутні частини, перетворюються в цілих планарий.
Планарии більшості видів розмножуються статевим шляхом і мають складну полову систему, що включає жіночі й чоловічі гонады. Відкладені в захищених місцях яйця укладені в щільну шкарлупу. З них лупляться білясті хробаки, які відразу починають полювати на дрібні тварин: інфузорій, коловерток та ін.
Як ми вже відзначали, планарии - хижаки. В акваріумі вони можуть нападати на равликів, креветок а іноді й на дорослих риб.
Боротися з план аріями доволі складно.
Найчастіше акваріумісти відловлюють їх на принманку. У марлевий мішечок кладуть небагато яловичини й на мотузочці опускають його в акваріум, розташовуючи біля рослин, недалеко від ґрунту. Акваріум у цей час повинен бути затінений. Незабаром планарії збираються на мішечку. Принаду треба дістати сачком з „бантової” „газової” тканини (при слабкому висвітленні) і відразу ж занурити в кип’ячу воду . Цю процедуру слід провести два- три рази підряд, а потім повторити через одну, дві й три тижні (для видалення, що з'являються з яєць молодих планарій).

Ну, що можу ще сказати ...
Не дивуйтесь, якщо до Вас прийдуть гості і скажуть „а чого тут рибок нема?”.
Так і повинно бути. Креветки не ростуть великі. Їх повну красу можна зрозуміти лише при детальному огляді. Вони ведуть відмінний від риб спосіб життя. І не завжди, люди далекі від акваріумістики влюбляються в них з першого погляду.
Акваріум з креветками це перш за все акваріум хазяїна. Він в більшості лише для Вас.
І тільки утримуючи в себе акваріумних креветок Ви побачите їх в усій красі.

 

Ongel

Тільки для www.TALNE.info

 

Обговорення на форумі