Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Блог » vogabondo » Сьогодні вербна неділя
на правах рекламы

Сьогодні вербна неділя

Автор: vogabondo от 28.03.2010 13:42
 (голосов: 0)
Згідно з Євангеліями, цього дня Ісус Христос, за кілька днів до своїх хресних страждань, в'їхав до Єрусалиму на ослиці. Люди, оспівуючи його, вистилали шлях перед ним пальмовим листям, а також кидали йому під ноги власний одяг.
Мешканці Єрусалиму вітали Ісуса вигуками "Осанна!", як завжди зверталися до царя. Тому цей день знаменує славу Христа, але водночас і нагадує про майбутнє розп'яття.
Як відомо, люди, які кричали "Осанна" за кілька днів потому кричатимуть Понтію Пілату "Розіпни його!"
Це свято, яке в християн західного обряду пройшло ще 16 березня, в усьому світі символізують гілки - якщо не пальмові, то трави або букети квітів. Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх традиційно замінюють вербовими гілками.
Освячення верб здійснюється на святковому Цілонічному службі, тобто на вечірні напередодні свята. Після читання Євангелія священики здійснюють каждіння верб, читають молитву й окроплюють гілки святою водою. Окроплювання повторюється в сам день свята, після літургії.
Цього дня вірянам, які дотримувалися 40-денного посту, дозволено їсти рибу і пити вино.
За Вербною неділею починається Страсний тиждень, або седмиця, останній тиждень Великого посту, що передує Великодню, під час якого згадуються Таємна Вечеря, суд, страждання і розп'яття, поховання Ісуса Христа.