Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости » Підтримка книговидавничої справи
на правах рекламы

Підтримка книговидавничої справи

Автор: Алексей Хвалебный от 18.03.2009 10:32
 (голосов: 0)
alt15 червня 2007 року обласна рада затвердила програму розвитку книговидавничої справи в Черкаській області на 2007-2011 роки. Про хід її виконання протягом 2008 року поінформувала начальник Головного управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Елеонора Левицька.

За пропозиціями експертної ради видано 14 суспільно необхідних видань, в тому числі шостий том історико-меморіального серіалу «Реабілітовані історією. Черкаська область», та 4 випуски альманаху “Холодний яр”. Загальний наклад – 16735 примірників. Крім того, були направлені кошти на випуск електронних версій двох видань: Каталог майстрів народної творчості “Жива традиція”, упорядник О. Теліженко; Книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р. р. Сума бюджетних коштів, використаних у 2008 році на книговидання, становить 512,9 тис. грн. Бібліотечні фонди області у 2008 році поповнились 12 суспільно необхідними виданнями та 4 випусками літературно-художнього альманаху “Холодний яр”, виданими у 2007 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Проведено щорічний обласний огляд-конкурс видавничих організацій, за підсумками якого (розпорядження облдержадміністрації від 29.05.2008 р. №155) визначено переможців: у номінації “Краща книга місцевого автора” – двотомне видання Черкаської обласної організації Національної Спілки письменників України “Письменники Черкащини”; “Краща видавнича організація” – приватного підприємця Ю. Чабаненко; “Краще поліграфічне підприємство” – ТОВ “Поліграфічний Корсунь”, Черкаський державний центр науково-технічної і економічної інформації, ПП “Видавництво “Республіка”; “Краща книгорозповсюджувальна організація” – ЗАТ “АнВІС-ТРЕЙД” (м. Черкаси), комунальне підприємство “Світоч” (м. Сміла), комерціалізований магазин “Книги (м. Умань)”. Переможцям присуджено грошові винагороди та дипломи переможців, 13 учасників відзначено дипломами огляду-конкурсу, 10 – нагороджено Почесними грамотами облдержадміністрації.

Із метою створення в області сприятливих умов для видання та популяризації української книги організовано і проведено 5 презентацій книжкових видань, випущених за кошти обласного бюджету, 2 виставки кращих книжкових видань, випущених провідними видавничими організаціями області з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження, 55-річчя обласного радіо; тематичну виставку до 75- річчя Голодомору в Україні 1932-1933 років.

За фінансової підтримки облдержадміністрації 21-23 серпня на ІУ Київській міжнародній виставці-ярмарку було організовано колективну експозицію Черкаської області, у якій були представлені кращі книжкові видання 9 провідних видавничих організацій області та видання, випущені за кошти обласного бюджету.

За результатами Національного конкурсу “Краща книга України”, який проводився в рамках виставки-ярмарку, двотомне видання “Письменники Черкащини” та збірка М. Негоди “Пісні на рушникові”, випущені за кошти обласного бюджету, удостоєні Дипломів ІІ ступеня у номінаціях “Проза” і “Поезія”.