Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости Черкасской области » Проведи серпень у фестивальних Черкасах
на правах рекламы

Проведи серпень у фестивальних Черкасах

Автор: Spartanets от 03.08.2010 13:16
 (голосов: 0)

Проведи серпень у фестивальних Черкасах

          Серпень у Черкасах буде насиченим: плануємо провести фестиваль «Живий камінь», Співочі вечори, а також відзначити День Незалежності зі «Смакотою», водними змаганнями між мікрорайонами та гуляннями в національних костюмах. Обіцяю, цікаво буде всім. Тож пропоную усім бажаючим змінити свої плани і у серпні залишитися, а за можливості і приїхати у Черкаси.

          Фестиваль «Живий камінь»

         Цьогорічний третій фестиваль кам’яних скульптур традиційно пройде у парку «50-річчя» з 1 по 28 серпня. Над тематикою фесту думали довго. Було чимало цікавих і неординарних пропозицій. Скульптори прагнули зобразити щось філософське, ми ж наполягали на тематиці, яка стане усім зрозумілою. Зрештою зупинилися на темі — «Вуличні фонтани». Обрали її не випадково. Черкаси останнім часом стали містом відроджених фонтанів. Цікаво, як скульптори «зобразять» живий фонтан у камені.

          Ми запросили до участі у фестивалі митців з усієї України. Брати участь у «Живому камені» уже зголосилися 8 скульпторів, один із яких представлятиме українську діаспору з Канади.

 31.43 КБ 

          Співочі вечори

          Як і торік, під час фестивалю кам’яних скульптур в оновленому літньому театрі перед черкасцями та гостями міста виступатимуть зірки української та російської естради. Цьогоріч ми вирішили продовжити Співочі вечори бардівської пісні, розпочаті минулого року. Я думаю, що бардівський фестиваль стане традиційним. Уже зголосилися приїхати до Черкас Олег Павлишин, Сергій Бабкін, Ольга Богомолець, Фома (соліст гурту «Мандри»), гурт «Простір музики» та «Піккардійська терція».

          День Незалежності

          Взагалі я не підтримую формального відношення при відзначенні державних свят. На моє переконання, День Незалежності (як і День Конституції, День державного прапору тощо) має стати святом для всієї родини.

          Тож цього року ми продовжимо традицію, розпочату торік. День незалежності має стати святом кожного. Почнемо з водних перегонів на ялах між мікрорайонами міста. Кожен мікрорайон (виставить свою команду. Перемогу здобуде найсильніша, хоча зрештою від водного шоу виграють усі: і черкасці, і гості міста, і учасники.

          Ідею я «запозичив» із містечка Сієна у Італії. Місто має 30 тисяч населення, історично поділене на 17 районів. Згуртованості мешканців цього невеличкого містечка могла б позаздрити будь-яка громада. Одним із факторів такого «феномену» є те, що один раз на рік відбуваються перегони на місцевому іподромі. Кожен район виставляє свого жокею та коня, яких протягом року доглядають та виховують. Усе місто протягом кількох днів «проводить день і ніч» на іподромі. Люди вболівають за своїх вихованців. А після гарячих змагань відзначають перемогу за спільним столом.

          Подібну практику змагань між мікрорайонами міста я прагну запровадити у Черкасах. Згодом придумаємо якийсь символ чи знак, який, мов прапор, передаватиметься тому мікрорайону, що виграв змагання. Я переконаний, що саме такі змагання зможуть згуртувати громаду. А згуртована громада завжди була, є і буде сильною.

23.32 КБ 

          Ще однією «родзинкою» відзначення Дня Незалежності стане святкування в національному стилі. Ми запрошуємо всіх черкасців і гостей міста вийти у національних костюмах. Також звертаюся до національних меншин міста долучитися до руху й прикрасити своїм колоритним вбранням усе дійство. Згадайте, як 9 травня на День Перемоги тисячі черкасців прийшли на парад у стилі 40-х років. Тоді відчувався дух, громада згуртувалася; десятки тисяч черкасців створили атмосферу добра і любові, радості і взаємоповаги. Таку ж атмосферу хочу створити і на День Незалежності України.

          Завершиться свято у Долині троянд на вже традиційному фестивалі «Смакота», під час якого місцеві ресторатори демонструватимуть свої найкращі кулінарні шедеври.


источник: Смеляночка  


читать другие статьи:  


В Черкассах пройдет очередной фестиваль каменных скульптур «Живой камень» 

                            

 День Незалежності в Черкасах відсвяткують у національному стилі 

                                      

 Черкаси запрошують на фестивальний серпень