Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости Черкасской области » На Черкащині посилено заходи з попередження лісових пожеж.
на правах рекламы

На Черкащині посилено заходи з попередження лісових пожеж.

Автор: Spartanets от 10.08.2010 21:22
 (голосов: 0)

Внаслідок високих температур, на території Черкаської області склалися пожежнонебезпечні умови.

З початку року, станом на 4 серпня в лісових масивах лісогосподарських підприємств Черкаської області сталося 110 лісових пожеж на загальній площі 34,5 га. В порівнянні з відповідним періодом 2009 року кількість випадків зменшилася у 150 разів, площа – відповідно на 15 га

Найбільше випадків пожеж зафіксовано в лісових масивах Черкаського (34), Чигиринського (26) та Золотоніського (20 випадків) лісгоспів. Лісогосподарськими підприємствами управління проведено ряд протипожежних заходів з охорони лісів від пожеж:

  • влаштовано 1115 км мінералізованих смуг;
  • проведено догляд за мінералізованими смугами протяжністю 3855 км;
  • перекрито позапланові дороги для в’їзду в лісові масиви транспортних засобів – 217 доріг.

З метою запобігання, виявлення і гасіння лісових пожеж на підприємствах обласного управління лісового та мисливського господарства створено відомчу пожежну охорону, основною структурною одиницею якої є лісові пожежні станції (ЛПС). Усього на території області діє 23 ЛПС. Станції укомплектовані особовим складом, спеціалізованими пожежними автомашинами підвищеної прохідності в кількості 30 одиниць, а також 10 бортовими автомобілями підвищеної прохідності для перевезення людей та матеріалів, 50 патрульними автомобілями підвищеної прохідності, мотоциклами, грунтометами, колісними тракторами з плугами, радіостанціями.

Для своєчасного виявлення пожеж у лісгоспах у пожежонебезпечний період ведеться спостереження з 8 пожежно-спостережних веж тимчасовими пожежними спостерігачами та наземне патрулювання лісовою охороною згідно із затвердженими маршрутами. Крім того, у лісових масивах області ведеться авіапатрулювання Черкаським авіавідділенням Української державної бази авіаційної охорони лісів.

За 7 місяців поточного року проведено 228 рейдів і виявлено 43 порушника вимог пожежної безпеки в лісах. Накладено штрафів на 43 особи на суму 816 грн.

Лісівники Черкащини звертаються до громадян з проханням утриматись від перебування в лісових масивах. Зокрема забороняється в'їжджати на територію лісового фонду транспортними засобами, розводити в лісі багаття, палити та кидати недопалки чи непогашені сірники, спалювати у лісових масивах сміття. Тому на період підвищеної пожежної небезпеки жителям області заборонено ходити до лісу, а тим більше розпалювати там вогнища. Порушники караються штрафами.

Обласне управління лісового та мисливського господарства просить засоби масової інформації довести до жителів області про високий рівень пожежної небезпеки у лісах регіону, адже недбалість та необережне поводження з вогнем завдає непоправимої шкоди навколишньому середовищу і, навіть, призводить до людських жертв. Відповідно до п.3.1 Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Держлісгоспу України від 27 грудня 2004 року № 278, відвідування населенням хвойних насаджень у період надзвичайної пожежної небезпеки забороняється.


источник: Смеляночка