Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости Черкасской области » МВС розпочинає операцію "Зброя та вибухівка"
на правах рекламы

МВС розпочинає операцію "Зброя та вибухівка"

Автор: Spartanets от 29.08.2010 08:18
 (голосов: 0)
"…Якщо на початку п'єси на стіні висить рушниця, то наприкінці вона має вистрілити" - у вірності цього чеховського закону драматургії українські правоохоронці переконуються фактично щодня. "Вилучено обріз…", "…вилучено вибухівку і набої.." - оперативні зведення рясніють випадками затримання порушників вітчизняного законодавства у сфері обігу зброї. Яких тільки пояснень не доводиться чути міліціонерам, коли вони викривають чергового поціновувача "застиглої смерті"…Але фінал таких "вистав" один - стаття 263 Кримінального кодексу України з санкцією "від двох до п'яти".
      На превеликий жаль бажаючих вчинити незаконну оборудку зі зброєю чи вибухівкою не стає менше. Лише впродовж 7 місяців 2010 року підрозділами органів внутрішніх справ виявлено понад 7 тисяч злочинів у сфері незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин. У любителів небезпечного краму вилучено понад дві тисячі одиниць вогнепальної зброї, чималу частку цього "врожаю" складає найнебезпечніша - нарізна зброя - понад 850 "стволів". Гладкоствольної зброї менше - приблизно 200 одиниць. Крім того, правоохоронці вилучили 80 тисяч набоїв, понад 160 гранат та майже 90 кг вибухівки.
      Незважаючи на досить вагомі показники, у МВС України не схильні переоцінювати здобутки. Правоохоронці переконані - ситуація з незаконним обігом у цій сфері залишається напруженою, а нелегальне розповсюдження територією держави зброї та вибухівки є одним основних факторів, що дестабілізують оперативну обстановку. Тож аби запобігти появі чергової низки злочинів та виставити адекватний заслін на шляху нелегального обігу зброї, українська міліція організує проведення цільової оперативно-профілактичної операції "Зброя та вибухівка", яка триватиме з 25 по 31 серпня 2010 року. Основні завдання операції - виявлення каналів надходження зброї до криміналітету, затримання осіб, які виготовляють та збувають зброю та вибухівку, а також вилучення зброї що зберігається незаконно. Всі ці заходи неодмінно сприятимуть і розкриттю злочинів, що скоєні з використанням нелегальних "стволів".
      На першому, так би мовити, підготовчому етапі, основні зусилля МВС України будуть зосередженні на профілактичній роботі. Відповідно до ч.3 ст. 263 Кримінального кодексу України, громадянам пропонуватимуть здати нелегальну зброю, вибухівку та боєприпаси, аби уникнути кримінального переслідування.
ДЗГ МВС України
23.08.2010р
источник: Смеляночка