Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости » Уманську міліцію підозрюють у вбивстві
на правах рекламы

Уманську міліцію підозрюють у вбивстві

Автор: Алексей Хвалебный от 22.04.2009 15:50
 (голосов: 1)

 

Кримінальну справу за фактом загибелі уманського підприємця, який перебував під адміністративним арештом, порушила прокуратура Черкаської області. Про це повідомила прес-секретар прокурора області Ольга Лактіонова. 

35-річного Олега Пархоменка було затримано працівниками управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ) за адміністративне правопорушення, а саме – лайку в громадському місці. За три дні до закінчення десятиденного терміну ув’язнення він загинув при загадкових обставинах. Розтин підтвердив найгірші передчуття рідних: Олегу зламали ребра, ноги і відбили внутрішні органи…

Восьмирічний син Артем та донька Ірина, котрій 17 квітня виповнилось 14 років, залишились без батька, дружина Людмила – без чоловіка, а уся сім’я – без годувальника. Заробляючи на життя ремонтом автомобілів, Олег якимсь чином "перейшов дорогу" правоохоронцям, і його з двома друзями затримав УБОЗ. У цей же день Уманський суд виніс рішення про адмінарешт на десять діб "за лайку" і відправив до Монастирищенського ізолятора тимчасового тримання. Але уже на сьомий день розігралася жахлива трагедія: Олега не стало, а його товариша Ігоря Мельника, усього побитого, вдалося звільнити з райвідділу міліції адвокатам.

– Пізно увечері у вівторок 14 квітня мені зателефонував невідомий чоловік і сказав, що чоловіка, схожого на Олега, знайшли мертвим у лісопосадці під Монастирищем і привезли до уманського моргу, – розповідає дружина загиблого Людмила Пархоменко. – Я не могла у це повірити, бо Олег мав перебувати в ізоляторі. Вранці із батьками і сестрою ми прийшли до моргу. Але нас не пускали люди у цивільному. Коли ж ми прорвалися, то побачили жахливу картину – на столі в експерта лежав мій чоловік із розбитим обличчям. Ноги були викручені, а на тілі були страшні забої.

Побачене у морзі викликало шок. Дочекавшись кінця розтину, рідні чоловіка із подивом побачили висновок судмедексперта, де було написано, що, незважаючи на зафіксовані численні травми, причина смерті не з’ясована. Поняті стверджували, що при розтині бачили зламані ребра та відбиті внутрішні органи… Рідні підготували звернення до МВС і прокуратури.

Отримавши висновки судмедексперта, родичі загиблого дізнались, що до Уманської лікарні Олега уже мертвого привезли лікарі Христинівської "швидкої". Проте спроби дізнатись у правоохоронців, як тіло Олега опинилося мертвим у лісопосадці, виявилися марними. У Христинівській лікарні повідомили, що їхня "швидка" на цей випадок не виїздила. Начальник Монастирищенського райвідділу міліції відмовився говорити з журналістами і лише прийняв заяву від рідних загиблого. Слідчий Монастирищенської прокуратури Олексій Костюк відмовився від коментарів, пояснюючи це таємницею слідства. У рідних залишилось багато питань – як людину, що перебувала під адмінарештом, працівники УБОЗу возили в Христинівку на допити?

Частину таємниці розкрив товариш убитого Ігор Мельник, якого затримали разом із Олегом і тримали в Христинівці. Після дев’яти днів за ґратами чоловік не міг уже ходити, бо від побиття опухли ноги, а уся спина була в синцях. Із приміщення суду його вивели товариш і адвокат. Як виявилось, до нього міліціонери не пускали навіть адвоката.

– Нас узяли живих і здорових, – згорбившись і ковтаючи сльози, розповідає Ігор. – Усе подальше згадую як в жахливому сні. Нам із Олегом хотіли приписати викрадення двох тракторів, яке сталося ще у 2006 році. Щоб вибити "зізнання", убозівці нас катували – накидали на голову мішок, били чимось твердим по п’ятах. Найстрашніше, це коли вночі вивозили до лісу. Надягали на голову протигаз і перекривали повітря. А коли я непритомнів, приводили до тями і давали папери, щоб підписав. Це відбувалося щодня.

Прокоментувати дії своїх підлеглих начальник уманського УБОЗу Олександр Черниш відмовився, пояснюючи це тим, що він не слідчий і докладно не знає ситуації. І порадив звертатись до Центру зв’язків із громадськістю.

Як повідомили інформаційні агентства, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко відсторонив від виконання службових обов’язків в.о. начальника УБОЗ УМВС України в Черкаській області Віталія Крикуна, а також начальника Уманського міжрайонного відділення УБОЗ Олександра Черниша. Для проведення службового розслідування на Черкащину виїхала спеціально створена бригада працівників МВС на чолі з першим заступником міністра Михайлом Клюєвим.

 

Відео матеріал від "ТСН", текст "Прес-Центр".