Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » ОДПІ » Володимир Коломієць: Отримання «трудовими нелегалами»
на правах рекламы

Володимир Коломієць: Отримання «трудовими нелегалами»

Автор: Ongel от 05.06.2014 12:14
 (голосов: 0)

Володимир Коломієць: Отримання «трудовими нелегалами» навіть мінімальної заробітної плати збільшить доходи бюджетів області не менш, ніж на 90 млн. гривень за рік

 

Як свідчать статистичні показники контролюючих органів Черкаської області близько 60 тисяч громадян не отримують офіційних доходів. Та у разі отримання такими трудівниками хоча б мінімальної легальної зарплати, доходи бюджетів області зросли не менш, ніж на 90 млн. гривень за рік. Про це розповів в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Володимир Коломієць.

За його словами, найбільш зухвале ставлення до використання найманої праці – у аграрному секторі. Сьогодні у сільськогосподарській галузі задіяно (з врахуванням  адміністративного корпусу) 33 тисячі осіб, середня заробітна плата яких становить 2328 гривень. Це на 203 грн. менше відповідного середньообласного показника (2531 грн.). І це при тому, що лише для обробітку сільськогосподарських угідь – 1450 тис. га, необхідно 36,5 тисяч робітників. Тож за підрахунками ГУ Міндоходів у Черкаській області майже 7 тисяч громадян  отримують «сіру» заробітну плату.

В.Коломієць поінформував, що з початку весняно-польових робіт працівники органів доходів і зборів Черкаської області встановили 834 випадки використання роботодавцями праці не оформлених трудівників. Так, 91 «трудового нелегала» виявлено в Уманському, 72 – в Золотоніському, 70 – у Тальнівському, 57 – у Канівському районах області.

Водночас він відмітив, що для подолання таких ганебних явищ у сільському господарстві на території області триває операція головного управління  Міндоходів «Урожай-2014». Захід проводиться за підтримки голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка. Спеціальні робочі групи встановлюють реальну кількість працівників, задіяних у сільгоспроботах та їхню реальну заробітну плату, фактичне використання сільгоспугідь. Захід направлений на підтримку розвитку сільськогосподарського сектору, забезпечення дотримання норм законодавства усіма  підприємствами – аграріями і соціальний захист людей, які працюють у даному секторі економіки регіону.

«Головна мета – це спільний тотальний контроль всіх органів виконавчої влади за роботою суб’єктів господарювання та оперативний і дієвий обмін інформацією. Спільними діями ми зможемо дати додатково близько 20 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 48 млн. гривень зборів до фондів соціального страхування»,– підкреслив  В.Коломієць.

Він наголосив на необхідності консолідації зусиль контролюючих органів, місцевого самоврядування та підтримки громадськості, зауваживши, що без спільної, дієвої, безкомпромісної роботи всіх представників дуже важко подолати  проблему тінізації  економіки та легалізації заробітної плати.