Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости » Завершено ревізію ДП «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»
на правах рекламы

Завершено ревізію ДП «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування»

Автор: Алексей Хвалебный от 19.05.2009 23:39
 (голосов: 0)

    Фінансових порушень на суму понад 820 тис. грн. встановлено спеціалістами КРУ у Черкаській області під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаський військовий торг Північного оперативного командування» за період з 01.05.2007 по 15.03.2009, в тому числі 2 філій, що входять до складу військторгу – Золотоніської та Уманської.


    Значна частина фінансових порушень, виявлених ревізорами на державному підприємстві Міноборони України, пов’язана з питаннями оренди. Зокрема, укладання договорів оренди держмайна військторгом проводилось не на конкурсних засадах. Крім того, розмір орендної плати встановлений або без проведення експертної оцінки, або ж за експертною оцінкою, визначеною ще у 2001-2003 роках. Як підрахували ревізори, за умови укладання договорів оренди відповідно до діючого законодавства, за період, що підлягав ревізії, до державного бюджету України додатково надійшло б доходів на 126,4 тис. гривень.


    Проте навіть отримані від оренди кошти військторгом були використані лише на поповнення власних обігових коштів, а відтак державним бюджетом недоотримано доходів більше ніж на 50 тис. грн. До того ж, Золотоніська філія не розраховувала та не сплачувала земельний податок. З цієї причини місцевими бюджетами недоотримано понад 23 тис.грн. Крім того, через те, що вищеназвана філія не нараховувала пені за несвоєчасну сплату орендарями земельного податку підприємством втрачено понад 17 тис. гривень.


    З квітня 2008 року всі договори оренди військторгу було переоформлено на договори складського зберігання. Проте за квітень плату за зберігання майна, з незрозумілих причин, нараховано в меншому розмірі, ніж визначено договорами. Через це підприємством недоотримано 32,4 тис. гривень.


    До того ж, проведеним аналізом витрат на зберігання майна за період з 01.04.2008 по 28.08.2009 встановлено, що Черкаським військторгом при розрахунку калькуляції вартості послуг складського зберігання не враховано зростання цін на послуги електропостачання та водовідведення. Також не було враховано витрати на охорону приміщень. Тож, надаючи послуги складського зберігання, підприємству довелося оплатити вищевказані додаткові витрати на суму близько 79 тис. грн. за рахунок зменшення свого прибутку.


    Не дотримувались на державному підприємстві і тендерного законодавства. В 2007 році військторгом придбано продовольчих товарів на суму понад 635 тис. грн. без проведення процедур закупівель.


    Інвентаризацією матеріальних цінностей в Золотоніській філії, у буфеті «Солдатська чайна», виявлено нестачу товару на 2,5 тис. гривень.


    Матеріали ревізії передано до військової прокуратури Черкаського гарнізону.