Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости » Храм Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла
на правах рекламы

Храм Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла

Автор: Ongel от 08.07.2009 09:40
 (голосов: 4)

У Тальному відкрито новозбудований храм Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла.

 

'Храм  4 липня у місті Тальне, напередодні великого православного Свята Петра і Павла було відкрито новозбудований храм, названий на честь православних Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла. Його освячення провів Патріарх Київський і всієї Руси – України Філарет.

- Нічого так не радує душу, як золото наших полів та золото освячених куполів наших церков. І сьогоднішня подія є міцною цеглиною, закладеною на віки у розвиток духовності українського народу, - сказав під час відкриття церкви голова облдержадміністрації Олександр Черевко.

Він зазначив, що протягом останніх років в області спостерігається значне духовне відродження. Цього року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на Черкащині вже втретє. За його участі було відкрито новий храм - церкву Вознесіння Господнього у с. Водяники Звенигородського району та реконструйовану Свято-Іллінську церкву у с. Суботів Чигиринського району.

Губернатор Черкащини підкреслив необхідність створення проукраїнської гуманітарної аури. На Черкащині гуманітарні ініціативи Президента України Віктора Ющенка реалізує державна програма „Золота підкова Черкащини”, низка обласних програм, спрямованих на збереження і розвиток духовності краю.

Значну увагу в області питанню відродження храмобудівництва приділяють і доброчинники. Церкву Петра і Павла у Тальному збудовано коштами мецената Володимира Мовчана. За його підтримки торік вже було споруджено храм у селі Криві Коліна Тальнівського району. На визнання цих заслуг Патріарх Київський і всієї Руси – України Філарет вручив Володимиру Мовчану та його дружині Лілії Мовчан, котра виконала дизайнерські роботи для храму, високі церковні нагороди: ордени Архістратига Михаїла.

Олександр Черевко від імені всіх жителів краю подякував Володимиру Мовчану за його внесок у скарбницю духовного життя Черкащини і за всі його добрі справи, що слугують відродженню Тальнівщини. Новозбудованому храму губернатор Черкащини подарував ікону Пресвятої Матері Божої Покрови.

- Духовна єдність нації – це атрибут незалежності держави. Невід’ємною її частиною є створення української помісної православної церкви. І це обов’язково відбудеться, бо саме в цьому полягає один із пріоритетів державницької політики Президента України Віктора Ющенка - запевнив вірян Патріарх Київський і всієї Руси – України Філарет.

Після офіційної церемонії відкриття та освячення храму гості та прихожани, яких зібралося біля п’яти тисяч, послухали концерт духовної музики.

Довідка. Храм Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла Української православної церкви Київського патріархату
Храм Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла в місті Тальне збудовано коштами мецената Мовчана В.П. за проектом архітектора Дітковського А.І.

2007-го року архієпископ Черкаський і Чигиринський Іоан, керуючий Черкаською єпархією УПЦ КП, разом із духовенством району в місті Тальне освятив місце під будівництво храму Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла.

2008-го року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив хрести, куполи та дзвони новозбудованого храму.

Храм має сім куполів, маківки яких вкриті сусальним золотом. Висота центрального купола з хрестом – 37 метрів. На дзвіниці знаходяться 11 дзвонів, вага найбільшого – 1950 кілограмів.

Над центральним входом встановлене мозаїчне зображення ікони Пресвятої Богородиці «Знамення», на фасадах храму встановлено 5 мозаїчних ікон та 2 бронзових барельєфи.