Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости » На Тальнівщині відроджено малу ГЕС
на правах рекламы

На Тальнівщині відроджено малу ГЕС

Автор: Ongel от 10.07.2009 09:49
 (голосов: 0)

На Тальнівщині відроджено малу ГЕС

'На

 

На урочисте відкриття Лоташівської ГЕС, яке відбулося нещодавно, зібралося чимало лоташівців. Серед них були й колишні працівники гідроелектростанції, які трудилися тут у радянські часи. Це Іван Лисенко та Олександр Коротченко.

– Нашу ГЕС на пайовій основі будували десять колгоспів, які не тільки присилали сюди своїх працівників, а й виділяли гроші, – розповів Іван Маркович, – усе робили вручну: лопата, молоток, лом – ось і вся техніка, якою вивершили і цю високу дамбу, і застави, і приміщення станції.

– Колись, пам’ятаю, до нас приїхав перевіряючий і вирішив подивитися, в якому стані обладнання, – продовжує Олександр Минович. – Витягнув носову хусточку і став протирати обладнання, а коли глянув на неї, то не повірив своїм очам – хусточка виявилася чистою!

– А в сімдесятих роках у верхах вирішили, що такі невеличкі гідроелектростанції, як Лоташівська, непотрібні, хоч на той час ми виробляли до 1,5 млн кВт електроенергії на рік, – додає Іван Лисенко, – і нашу ГЕС закрили. Що тоді почалося! Там все підряд грабували, трощили, знімали. Скільки разів ми ходили до сільради, просили, щоб вони зупинили це варварство, та, на жаль, ніхто нас не послухав. Але я вірив, що настане час і ГЕС відновлять, бо хіба нам не потрібна екологічно чиста електроенергія? І дуже задоволений, що мої мрії здійснились. Тут зробили гарний ремонт, поставили сучасне електронне обладнання, впорядкували територію. Просто радіє душа, коли дивлюся на нашу нинішню ГЕС, де я стільки років пропрацював. До речі, серед присутніх є й Петро Нешенко, який також тут трудився.

Володимир Бєлий, заступник голови ОДА, зауважив, що обласна влада буде всіляко підтримувати таких вітчизняних інвесторів, як "Новосвіт" (а саме ця асоціація відновила ГЕС).

– Якщо все піде за планом, то Лоташівська ГЕС за місяць виробить 150-160 тисяч кВт електроенергії, яку подасть у Єдину енергетичну систему країни, – сказав Юрій Волков, керівник Гордашівської і Лоташівської станцій.