Портал города Тальное.
Место встречи жителей и гостей города.

 
Тальное » Новости » На Черкащині тривають жнива
на правах рекламы

На Черкащині тривають жнива

Автор: Ongel от 20.07.2009 10:23
 (голосов: 0)
На Черкащині тривають жнива
'На

Уже дванадцять днів як Черкащина жнивує. З початку жнивної кампанії на території області випали дощі. Це значно поліпшило урожайність ранніх зернових, але уповільнило роботи зі збору урожаю. Про це сьогодні на селекторній нараді, присвяченій ходу збирання ранніх зернових культур урожаю 2009 року, повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Володимир Оникієнко.

Як зауважив Володимир Вікторович, з огляду на оптимістичні прогнози щодо гарної погоди на найближчі 10 днів, аграрії області мають сконцентрувати всі зусилля, щоб зібрати урожай в оптимальні строки.

– Треба запустити в роботу потужну техніку, щоб зібрати в оптимальні строки урожай, – наголосив Володимир Оникієнко.

За даними управління АПК ОДА, до збирання на Черкащині у всіх категоріях господарств підлягають ранні зернові та зернобобові на площі у 507 тис. гектарів та озимий ріпак на площі у 46 тисяч гектарів.

На сьогодні вже обмололчено 44 тисячі гектарів ранніх зернових (середня урожайність становить 38,7 центнерів з гектару). Зокрема, озимого ячменю обмолочено на 85 % площ (урожайність становить 42,2 центнери з гектару), пшениці обмолочено на 13 тисяч гетарів (урожайність становить 42,2 центнери з гектару), озимого ріпаку обмолочено на 16 % площ (урожайність – 18,7 центнерів з гектару).

За словами заступника начальника управління розвитку агропромислового виробництва, начальника відділу організації виробництва та переробки продукції рослинництва ОДА Василя Мельника, збір ранніх зернових слід провести протягом 21-23 робочих днів.

– Днями на всій території області випали довгоочікувані дощі, що позитивно вплинуло на урожайність зернових, але збиральні роботи уповільнились. Сьогодні ми фіксуємо незадовільні темпи збирання та обмолоту ранніх зернових, – сказав Василь Мельник.

У той час, коли технічні можливості області дозволяють обмолочувати 25 тис. гектарів щоденно, максимальний показник, якого досягли аграрії Черкащини, становить лише 11 тис. гектарів.

Активно до жнивної кампанії долучилися господарства Золотоніського, Корсунь-Шевченківського, Монастирищенського та Чорнобаївського району, де обмолочено від 11 до 14 % площ ранніх зернових.